ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՐԱՐԱՏԻ ՄԱՐԶԻ ՄԱՍԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔՈՒՄ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԵՐԻ, ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՏԵՍԱԿՆԵՐՆ ՈՒ ԴՐՈՒՅՔԱՉԱՓԵՐԸ ԵՎ ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈԻ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով ,,Տեղական ինքնակառավարման մասին,,  օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 18-րդ, 19-րդ կետերով ,,Տեղական տուրքերի և վճարների մասին,, օրենքի  8-րդ, 9-րդ, 11-րդ հոդվածներով, 12-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 41-ին մասով, 13-րդ, 14-րդ հոդվածներով, 16-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ,,Աղբահանության և սանիտարական մաքրման մասին,,  օրենքի 14-րդ հոդվածով Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Մասիս համայնքի ավագանին որոշում է՝
1Սահմանել Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Մասիս համայնքում 2025 թվականի տեղական տուրքերի, վճարների տեսակներն ու դրանց դրույքաչափերը և արտոնությունները համաձայն հավելվածի:
2Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից և դրա գործողությունը տարածվում է 2025 թվականի հունվարի 1-ից հետո ծագած հարաբերությունների վրա։