ՀՀ Արարատի մարզ, ք. Մասիս, 0236-4-30-40, 0236-4-20-20, masis.ararat@mta.gov.am
24 մարտի 2025 թվականի N 55-Ա
ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՊԱՇՏՈՆ ԶԲԱՂԵՑՆՈՂ ԱՆՁԱՆՑ ԵՎ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԻՆ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ՄԻՋՈՑ ՀԱՏԿԱՑՆԵԼՈՒ ԿԱՄ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ԾԱԽՍԵՐԻ ՓՈԽՀԱՏՈՒՑՈՒՄ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով <<Համայնքային ծառայության մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 26-րդ հոդվածի 1-ին մասի <<է>> կետով և 2-րդ մասով, <<Հանրային ծառայության մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 47-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, ինպես նաև հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձանց և հանրային ծառայողների կողմից իրենց աշխատանքային պարտականությունները պատշաճ և ժամանակին կազմակերպելու անհրաժեշտությունից ելնելով՝ Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Մասիս համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձանց և հանրային ծառայողներին ըստ անհրաժեշտության հատկացնել տրանսպորտային միջոց, իսկ անհնարինության դեպքում՝ փոխհատուցել տրանսպորտային ծախսերը,
2.Մասիսի համայնքապետարանի աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության և տրանսպորտի բաժնի պետին՝ սույն որոշումն ուժի մեջ մտնելու օրվանից հետո եռօրյա ժամկետում Մասիս համայնքի ղեկավարի հաստատմանը ներկայացնել հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձանց և հանրային ծառայողների տրանսպորտային ծախսերի հատուցման առավելագույն սահմանաչափերը՝ ըստ Մասիս համայնքի բնակավայրերի,
3.Սույն որոշման կատարման նկատմամբ հսկողությունը հանձնարարել Մասիս համայնքի ղեկավարի օգնական  Նորիկ Գևորգյանին: