Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 67-րդ հոդվածի պահանջներով, հիմք ընդունելով համայնքի ղեկավարի առաջարկությունը՝ Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Մասիս համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Թույլատրել համայնքի ղեկավարին մեկ տարվա ընթացքում Մասիս համայնքում գտնվող հողամասերը տրամադրել օտարման ՝ աճուրդ վաճառքի միջոցով․
«1» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Նիզամի բնակավայրի Սայաթ-Նովայի փողոց, 18/2 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային հասարակական կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-064-0009-0024 կադաստրային ծածկագրով, 0.0293 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«2» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Նիզամի բնակավայրի Ազատության փողոց, 1/1 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-064-0001-0125 կադաստրային ծածկագրով, 0.04621 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«3» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Հովտաշատ բնակավայրի Կամոյի փողոց, 60 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-054-0061-0005 կադաստրային ծածկագրով, 0.06047 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«4» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիս բնակավայրի Սայաթ-Նովայի փողոց, 16/3 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-083-0010-0081 կադաստրային ծածկագրով, 0.09726 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«5» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիս բնակավայրի Սայաթ-Նովայի փողոց, 16/1 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-083-0010-0080 կադաստրային ծածկագրով, 0.04391 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«6» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիս բնակավայրի Սայաթ-Նովայի փողոց, 1/2 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-083-0016-0021 կադաստրային ծածկագրով, 0.06076 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«7» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիփանիկ բնակավայրի 15-րդ փողոց, 2/1 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-085-0011-0046 կադաստրային ծածկագրով, 0.1 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«8» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիփանիկ բնակավայրի 15-րդ փողոց, 2/2 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-085-0011-0044 կադաստրային ծածկագրով, 0.1 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«9» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիփանիկ բնակավայրի Գյումրու փողոց, 20 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-085-0016-0054 կադաստրային ծածկագրով, 0.11368 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«10» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիփանիկ բնակավայրի Գյումրու փողոց, 70/1 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-085-0003-0035 կադաստրային ծածկագրով, 0.06746 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«11» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սայաթ Նովա բնակավայրի Սայաթ-Նովայի փողոց, 30 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-082-0028-0013 կադաստրային ծածկագրով, 0.0428 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«12» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Մասիս ք․ 1-ին թաղամասի 1-ին փողոց, 2-րդ նրբանցք 23 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-003-0061-0031 կադաստրային ծածկագրով, 0.04102 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 4442 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«13» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Մասիս ք․ Հրանտ Վարդանյան փողոց, 12/2 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-003-0424-0280 կադաստրային ծածկագրով, 0.0026 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«14» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Մասիս ք․ Նոր թաղամաս 23/14 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-003-0138-0443 կադաստրային ծածկագրով, 0.00136 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 4442 Հայաստանի Հանրապետության դրամ։
«15» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Մասիս ք․ Երևանյան փողոց, 2 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-003-0122-0019 կադաստրային ծածկագրով, 0.12059 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 4442 Հայաստանի Հանրապետության դրամ։
«16» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Մասիս քաղաք, Մասիս կայարան, Արդյունաբերական հանգույց, Երկաթուղայինների փողոց, 10/2 հողամաս հասցեում գտնվող արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային, արդյունաբերական օբյեկտների գործառնական նշանակության 03-003-0443-0023 կադաստրային ծածկագրով, 0.15167 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«17» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Մասիս քաղաք, Մասիս կայարան, Արդյունաբերական հանգույց, Երկաթուղայինների փողոց, 10/1 հողամաս հասցեում գտնվող արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային, արդյունաբերական օբյեկտների գործառնական նշանակության 03-003-0443-0061 կադաստրային ծածկագրով, 0.1 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«18» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Խաչփար բնակավայրի 11-րդ փողոց, 1/1 հողամաս հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 03-050-0039-0001 կադաստրային ծածկագրով, 0.07533 հա մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի չափով, 1 քմ- ը 2882 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,