ՄԱՍԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԵՐՆ ԱՃՈՒՐԴ-ՎԱՃԱՌՔԻ ՄԻՋՈՑՈՎ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 67-րդ հոդվածի  պահանջներով, հիմք ընդունելով համայնքի ղեկավարի առաջարկությունը՝ Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Մասիս համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Թույլատրել համայնքի ղեկավարին մեկ տարվա ընթացքում  Մասիս համայնքում գտնվող  հողամասերը տրամադրել օտարման ՝ աճուրդ վաճառքի միջոցով․
«1»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Նիզամի բնակավայրի Սայաթ-Նովայի փողոց,  18/2 հողամաս  հասցեում գտնվող   բնակավայրերի  նպատակային  հասարակական կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-064-0009-0024  կադաստրային ծածկագրով, 0.0293 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«2»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Նիզամի բնակավայրի  Ազատության  փողոց,   1/1 հողամաս  հասցեում գտնվող   բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-064-0001-0125  կադաստրային ծածկագրով, 0.04621 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«3»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Հովտաշատ  բնակավայրի  Կամոյի  փողոց, 60 հողամաս հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-054-0061-0005  կադաստրային ծածկագրով, 0.06047 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«4»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Սիս  բնակավայրի  Սայաթ-Նովայի փողոց,  16/3 հողամաս հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-083-0010-0081  կադաստրային ծածկագրով, 0.09726 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«5»     Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,   Սիս  բնակավայրի  Սայաթ-Նովայի փողոց,  16/1 հողամաս հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-083-0010-0080  կադաստրային ծածկագրով, 0.04391 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«6»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Սիս  բնակավայրի  Սայաթ-Նովայի փողոց,  1/2 հողամաս հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-083-0016-0021  կադաստրային ծածկագրով, 0.06076 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«7»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիփանիկ  բնակավայրի  15-րդ  փողոց,   2/1 հողամաս  հասցեում գտնվող   բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-085-0011-0046  կադաստրային ծածկագրով, 0.1 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«8»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիփանիկ  բնակավայրի  15-րդ  փողոց,   2/2 հողամաս  հասցեում գտնվող   բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-085-0011-0044  կադաստրային ծածկագրով, 0.1 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«9»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք, Սիփանիկ  բնակավայրի  Գյումրու փողոց,   20 հողամաս  հասցեում գտնվող   բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-085-0016-0054  կադաստրային ծածկագրով, 0.11368 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«10»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,   Սիփանիկ  բնակավայրի  Գյումրու  փողոց,   70/1 հողամաս  հասցեում գտնվող   բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-085-0003-0035  կադաստրային ծածկագրով, 0.06746 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   792 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«11»     Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Սայաթ Նովա բնակավայրի Սայաթ-Նովայի  փողոց,  30 հողամաս հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-082-0028-0013  կադաստրային ծածկագրով, 0.0428 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«12»   Հայաստանի  Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Մասիս ք․ 1-ին թաղամասի 1-ին փողոց, 2-րդ նրբանցք  23 հողամաս  հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի  կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-003-0061-0031  կադաստրային ծածկագրով, 0.04102 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   4442 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«13»    Հայաստանի  Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Մասիս ք․ Հրանտ Վարդանյան փողոց,  12/2 հողամաս  հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի  կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-003-0424-0280  կադաստրային ծածկագրով, 0.0026 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«14»   Հայաստանի  Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Մասիս ք․ Նոր թաղամաս   23/14  հողամաս  հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի  կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-003-0138-0443  կադաստրային ծածկագրով, 0.00136 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   4442 Հայաստանի Հանրապետության դրամ։
«15»   Հայաստանի  Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Մասիս ք․ Երևանյան փողոց,  2 հողամաս  հասցեում գտնվող  բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի  կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-003-0122-0019  կադաստրային ծածկագրով, 0.12059 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   4442 Հայաստանի Հանրապետության դրամ։
«16» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Մասիս քաղաք, Մասիս կայարան, Արդյունաբերական հանգույց, Երկաթուղայինների փողոց,  10/2  հողամաս հասցեում գտնվող  արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական  նպատակային, արդյունաբերական օբյեկտների  գործառնական  նշանակության  03-003-0443-0023  կադաստրային ծածկագրով, 0.15167 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«17» Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,  Մասիս քաղաք, Մասիս կայարան, Արդյունաբերական հանգույց, Երկաթուղայինների փողոց,  10/1  հողամաս հասցեում գտնվող  արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական  նպատակային, արդյունաբերական օբյեկտների  գործառնական  նշանակության  03-003-0443-0061  կադաստրային ծածկագրով, 0.1 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   1221 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
«18»   Հայաստանի Հանրապետություն, Արարատի մարզ, Մասիս համայնք,   Խաչփար  բնակավայրի  11-րդ  փողոց,   1/1 հողամաս  հասցեում գտնվող   բնակավայրերի  նպատակային  բնակելի կառուցապատման  գործառնական նշանակության  03-050-0039-0001  կադաստրային ծածկագրով, 0.07533 հա  մակերեսով հողամասը, մեկնարկային գին սահմանել  հողամասի կադաստրային արժեքի 100%-ի  չափով, 1 քմ- ը   2882 Հայաստանի Հանրապետության դրամ,
Կողմ (0)Դեմ (0)Ձեռնպահ (0)Չի քվեարկել (1)