Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
27 մարտի 2025 թ.
ԿԱՐԱՊԵՏ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆԻ ԿՈՂՄԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՐԱՐԱՏԻ ՄԱՐԶԻ ՄԱՍԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ, ՄԱՍԻՍ ՔԱՂԱՔԻ, ՄԱՍԻՍ ԿԱՅԱՐԱՆ 2-ՐԴ ԹԱՂԱՄԱՍ, ԱՂԱՍԻ ԱՍԱՏՐՅԱՆԻ ՓՈՂՈՑ 19/1 ՀԱՍՑԵՈՒՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏԱՆ ԵՎ ՕԺԱՆԴԱԿ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՇԱՀԱԳՈՐԾՄԱՆ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 42-րդ հոդվածի 1-ին մասի 7-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2015 թվականի մարտի 19-ի թիվ 596-Ն որոշման, հիմք ընդունելով Կարապետ Գրիգորյանի էլեկտրոնային դիմումը՝ (հերթական համար՝ 172062) և հաշվի առնելով, որ Մասիսի համայնքապետարանի 900435101069 հաշվեհամարին վճարվել է 40․000 (քառասուն հազար) ՀՀ դրամ տեղական տուրք՝ որոշում եմ.
1.Տրամադրել կառուցապատող Կարապետ Սերյոժայի Գրիգորյանի կողմից ՀՀ Արարատի մարզի, համայնք Մասիս, Մասիս քաղաք, Մասիս Կայարան, 2-րդ թաղամաս, Աղասի Ասատրյանի փողոց 19/1 հասցեում կառուցված բնակելի տան և օժանդակ շինությունների շահագործման թույլտվություն:
2.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում Կարապետ Գրիգորյանին որոշման ընդունման մասին իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից: