ՕՐԻՆԱԿԱՆ ՃԱՆԱՉՎԱԾ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԵՎ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՈՒ ՊԱՀՊԱՆՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՕԳՏԱԳՈՐԾՎՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍՆ ՈՒՂՂԱԿԻ ՎԱՃԱՌՔՈՎ ԱՇՈՏ ԳՎԻԴՈՆԻ ԳԱԲՈՅԱՆԻՆ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1․Թույլատրել Մասիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող  Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզ, համայնք Մասիս, Նոր Կյուրին 21-րդ փողոց 1-ին նրբանցք 44 հասցեում գտնվող շինությունները  (մակերեսը՝ 156,4քմ)  և  սպասարկման ու պահպանման համար զբաղեցրած 0.04879 հա բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման նշանակության հողամասը (ծածկագիր՝ 03-072-0047-0042) ուղղակի վաճառքով օտարել բնակիչ՝ Աշոտ Գվիդոնի Գաբոյանին:
2․ Շինությունների ուղղակի վաճառքի գինը կազմում է 482340 (չորս հարյուր ութսուներկու հազար երեք հարյուր քառասուն )  Հայաստանի Հանրապետության դրամ:
3․ Շինությամբ զբաղեցրած հողամասի ուղղակի վաճառքի գինը կազմում է 386420  ( երեք  հարյուր ութսունվեց հազար չորս հարյուր քսան)  Հայաստանի Հանրապետության դրամ: