Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետով, «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» 2021 թվականի դեկտեմբերի 16-ի ՀՕ-397-Ն օրենքի 2-րդ հոդվածով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2006 թվականի մայիսի 18-ի № 912-Ն, № 731-Ն որոշումներով և հաշվի առնելով, որ Արտակ Մուրադյանի կողմից ընդունվել է ուղղակի վաճառքով գնելու առաջարկը. Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Մասիս համայնքի ավագանին որոշում է.
1․Թույլատրել Մասիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզ, համայնք Մասիս, ք․ Մասիս 3-րդ թաղամաս 12/19 հասցեում գտնվող շիությունը՝ տնտեսական պահեստը (մակերեսը՝ 16,1քմ), ինչպես նաև սպասարկման ու պահպանման համար հատկացված և օրինական կառուցված ավտոտնակով զբաղեցրած 0.00503 հա բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման նշանակության հողամասը (ծածկագիր՝ 03-003-0108-0057) ուղղակի վաճառքով օտարել բնակիչ՝ Արտակ Ռոբերտի Մուրադյանին:
2․ Տնտեսական պահեստի ուղղակի վաճառքի գինը կազմում է 95110 (իննսունհինգ հազար հարյուր տասը) Հայաստանի Հանրապետության դրամ:
3․ Շինություններով զբաղեցրած հողամասի ուղղակի վաճառքի գինը կազմում է 223430 (երկու հարյուր քսաներեք հազար չորս հարյուր երեսուն) Հայաստանի Հանրապետության դրամ:
4․Սահմանված չափերով ձևավորված վաճառքի գնին (վարձավճարին) հավելվում են միավորի նկատմամբ մինչև օտարումը համայնքի անվամբ գույքային իրավունքի պետական գրանցման համար իրականացված վճարները` 26000 (քսանվեց հազար) Հայաստանի Հանրապետության դրամ վճարման անդորրագրերի հիման վրա:
5․ Գույքն օտարելուց հետո համայնքի հաշվապահական և հողային հաշվեկշռում կատարել համապատասխան փոփոխություններ: