ՕՐԻՆԱԿԱՆ ՃԱՆԱՉՎԱԾ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԵՎ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՈՒ ՊԱՀՊԱՆՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՕԳՏԱԳՈՐԾՎՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍՆ ՈՒՂՂԱԿԻ ՎԱՃԱՌՔՈՎ ԱՐՏԱԿ ՌՈԲԵՐՏԻ ՄՈՒՐԱԴՅԱՆԻՆ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1․Թույլատրել Մասիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզ, համայնք Մասիս, ք․ Մասիս 3-րդ թաղամաս 12/19 հասցեում գտնվող շիությունը՝ տնտեսական պահեստը (մակերեսը՝ 16,1քմ), ինչպես նաև սպասարկման ու պահպանման համար հատկացված և օրինական կառուցված ավտոտնակով զբաղեցրած 0.00503 հա բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման նշանակության հողամասը (ծածկագիր՝ 03-003-0108-0057) ուղղակի վաճառքով օտարել բնակիչ՝  Արտակ Ռոբերտի Մուրադյանին:
2․ Տնտեսական պահեստի ուղղակի վաճառքի գինը կազմում է 95110 (իննսունհինգ հազար  հարյուր տասը)  Հայաստանի Հանրապետության դրամ:
3․ Շինություններով զբաղեցրած հողամասի ուղղակի վաճառքի գինը կազմում է 223430 (երկու հարյուր քսաներեք հազար չորս հարյուր երեսուն)  Հայաստանի Հանրապետության դրամ:
4․Սահմանված չափերով ձևավորված վաճառքի գնին (վարձավճարին) հավելվում են միավորի նկատմամբ մինչև օտարումը համայնքի անվամբ գույքային իրավունքի պետական գրանցման համար իրականացված վճարները` 26000 (քսանվեց հազար)  Հայաստանի Հանրապետության դրամ վճարման անդորրագրերի հիման վրա: