ՀՀ Արարատի մարզի Մասիս համայնքում 2025 թ ապրիլի 29-ին ժամը 1100 –ին համայնքապետարանի շենքում կազմակերպվում է համայնքային սեփականություն հանդիսացող 2,51988 հա հողամասերի կառուցապատման և վարձակալության  իրավունքով տրամադրման բաց մրցույթ։
Մրցույթի են դրվում հետևյալ հասցեներում գնտվող հողամասերը
1. Մասիս համայնք ք Մասիս 4-րդ թաղամաս 1-ին փողոց թիվ 14
ծածկագիր՝ 03-003-0800-0025 – 0,02004 հա բնակավայրերի ընդհանուր օգտագործման կառուցապատման իրավունքով 200000 դրամ մեկնարկային գնով 50 տարի ժամկետով։
2. Մասիս համայնք, գ Զորակ Վ Սարգսյան փողոց թիվ 77/1
ծածկագիր՝ 03-044-0573-0002 – 0,09642 հա  բնակավայրերի ընդհանուր օգտագործման կառուցապատման իրավունքով 60000 դրամ մեկնարկային գնով 50 տարի ժամկետով։
3. Մասիս համայնք, գ Հայանիստ Գետաշեն թաղամաս 4-րդ փողոց թիվ 32
ծածկագիր՝ 03-052-0015-0038 – 0,23979 հա գյուղատնտեսական արտադրական, վարձակալության իրավունքով 100000 դրամ մեկնարկային գնով։
4. Մասիս համայնք, ք Մասիս 3-րդ թաղամաս թիվ 15/21
ծածկագիր՝ 03-003-0803-0002 – 0,01793 հա, 03-003-0073-0148 – 0,00394 հա բնակավայրերի խառը կառուցապատման, վարձակալության իրավունքով 40000 դրամ մեկնարկային գնով։
5. Մասիս համայնք, գ Նիզամի գյուղ նշանակության վարելահող վարձակալության իրավունքով
ծածկագիր՝ 03-064-0140-0017 – 0,04185 հա, 50000 դրամ մեկնարկային գնով։
6. Մասիս համայնք, գ Զորակ գյուղ նշանակության վարելահող վարձակալության իրավունքով
ծածկագիր՝ 03-044-0109-0087 – 0,29352 հա, 30000 դրամ մեկնարկային գնով։
7. Մասիս համայնք, գ Նոր Խարբերդ գյուղ նշանակության այլ հողատեսք վարձակալության իրավունքով
ծածկագիր՝ 03-070-0705-0004 – 0,07113 հա, 30000 դրամ մեկնարկային գնով։
8. Մասիս համայնք, գ Նոր Խարբերդ գյուղ նշանակության արոտավայր  վարձակալության իրավունքով
ծածկագիր՝ 03-070-0227-0041-1,73526 հա, 150000 դրամ մեկնարկային գնով։
Մասնակցության վճարը՝ 20000 դրամ, նախավճարը՝ մեկնարկային գնի 5%-ը, քայլի չափը՝ մեկնարկային գնի 5%-ը։ Հողամասերի նկատմամբ սահմանափակումներ (ներառյալ՝ սերվիտուտներ) չկան, գյուղատնտեսական նշանակության հողամասերի որակական հատկանիշները բավարար։
Մրցույթի անցկացման կարգի ու մասնակցության, ձևակերպման, ինչպես նաև մրցույթի առարկայի նախնական գնի մասին դիմել համայնքապետարանի մրցույթային հանձնաժողովին (հեռ (0236) 4-30-40)։
Հայտերի ընդունումը դադարեցվում է մրցույթի անցկացման օրվանից 3 աշխատանքային օր առաջ՝  մինչև 23 ապրիլի։